Jdi na obsah Jdi na menu
 


ˇ.:Hlavní postavi z SG-1:.ˇ

..

..

RICHARD DEAN ANDERSON

(Jack O'neil)Obrazek

 Narodil 23.1.1950 v Minneapolisu ve státě Minesota. Jeho otec Stuart Anderson, nyní v důchodu, byl učitel a jazzový kytarista, matka Jocelyn Andersonová je také umělkyní (malířka a sochařka). Má tři mladší bratry: Jeffreyho Scotta, Thomase Johna a Jamese Stuarta.

RDA vyrůstal na předměstí Minneapolisu v Roseville. Od mala ho přitahoval sport, zejména hokej. Chtěl se stát profesionálním hokejistou, ale v 16 letech si v hokejových utkáních během několika týdnů zlomil dvakrát ruku a musel se vzdát kariéry profesionálního sportovce. V 17 letech se zúčastnil cyklistického závodu z Minesoty přes Kanadu až na Aljašku, který měřil přes 5600 mil. V mládí rovněž procestoval Státy jako hobo (černý pasažér na nákladních vlacích).

 

Poté, co se rozplynul jeho sen o profesionální sportovní kariéře, obrátil svoji pozornost k herectví. Studoval dramatické umění na St. Cloud State University a na univerzitě v Ohiu. Krátce před dokončením studia se přestěhoval do New Yorku, pak do San Francisca a nakonec zakotvil v Los Angeles.Je 186 cm vysoký, má hnědé vlasy a oči. Miluje psy.

..

..

Amanda Tapping

(Samantha Cartherová)

..

Obrazek

Narodila se 28.8.1965 v Rochfordu v Anglii. Tatík (přírodovědec) jí chtěl dát vždycky jméno Sam, tvrdil, že je to špičkové jméno. Ale nakonec jí dal jméno Amanda. A tak, když je možnost říká jí Sam. Amanda má 3 bratry.

Když jí byly 3 roky, odstěhovala se společně s rodiči do Ontaria. Rodiče jí nabádali, aby se stala vědkyní, ale Amanda se chtěla stát mořskou bioložkou nebo dobrou herečkou - což se jí také nakonec povedlo. V Ontariu vystudovala dramatické umění (University of Windsor School of Dramatic Art) a hrála v několika divadelních inscenacích. Excelovala v matematice (jak jinak), ale na vysoké škole pustila matiku k vodě a začala se více zajímat o herectví. Na North Toronto High vyhrála cenu "The Dramatic Arts Award a Environmental Science Award". V roce 1984 se dostala na University of Windsor School of Dramatic Arts v Ontariu .Od roku 1992 studovala další 4 roky divadlo.

..

..

Michael Shanks

(DR. Daniel Jakson)

Obrazek

Michael Shanks se narodil 15. prosince 1970 ve Vancouveru, studoval ekonomii na místní univerzitě. Na univerzitě v Britské Kolumbii byl přijat do programu krásných umění a vystudoval herectví. Dva roky pak hrál na prestižním shakespearovském festivalu ve Stratfordu. O herectví začal uvažovat pod Andersonovým vlivem. Dlouhou dobu žil s herečkou Vaitiare Bandera (hraje Danielovu manželku Sha´re/Amonet). S ní se mu v roce 1998 narodila dcera Tatiana. Věnuje se podobně jako Amanda Tapping charitativní činnosti: například ASPGA a Veteran´s Association. Má rád Windsurfing, lyžování a hokej.

..

..

Christopher Judge

(Teal'c)

Obrazek

Christopher Judge se narodil 13.října 1967 v L.A. Má jednoho mladšího bratra. I když se vždy chtěl stát hercem a na střední škole si herectví poprvé i zkusil v několika školních divadelních představeních, poprvé se výrazněji projevil jako sportovec. S postavou, s jakou se narodil, není ani divu. Získal fotbalové stipendium na University of Oregon. Nejprve hrál baseball, ale jeho trenér ho "přesunul" k americkému fotbalu, ke kterému měl větší dispozice. A nevedl si špatně - třikrát byl v All-America a hrál v Hula Bowlu.
Jeho první krok směrem k šoubyznysu přišel poté, co zvítězil v konkurzu na konferenciéra ranní šou v rádiu West Coast Fox KLSR v Oregonu. V roce 1989 začal
studovat drama v Howard Fine Studio v Los Angeles. Jeho první větší rolí byla role ve filmu "Bird on a Wire" v roce 1990 a poté hrál ještě v několika filmech a televizních show než dostal svou prozatím největší hereckou šanci, jíž se zhostil přímo skvěle - 
role oblíbeného Jaffy Teal´ca v seriálu Stargate SG-1 mu přinesla celosvětovou popularitu.

- Chris byl ženatý a má 3 děti :Christopher Jordan, Cameron Justin and Katrina
 Katherine (staré 10, 7, a 5 v roce 2002), v roce 1999 v Hollywood Spotlight chatu potvrdil, že "byl ženatý, ale nyní je svobodný." Jeho děti jsou důležitou částí jeho života, společně s jeho oblíbeným golfem.


Don S. Davis

(Generál George ObrazekHammond)

Don S.Davis je umělecky velmi mnohostranně založený muž. Kromě toho, že vystupuje jako herec, je také malíř, designer, řezbář, bývalý divadelní profesor a byl také kapitánem v armádě USA během šedesátých let. Don se narodil a vyrostl v malém městečku Ozarks v Missouri. Stal se bakalářem vědeckého stupně dvojoboru divadla a umění na Southwest Missouri State College v roce 1965. Poté strávil 3 roky v aktivní službě v armádě Spojených států Amerických.
Po jeho odchodu z aktivní služby v ozbrojených silách nastoupil Don studium na University of Southern Illinois v Carbondale a ukončil ho magisterským divadelním titulem v roce 1970. Poté několik let učil,
 
než se vrátil na Southern Illinois University, kde dokončil svou celoroční práci a získal titul PhD v divadelním oboru. Tento titul obdržel v roce 1982.
Donovou první láskou během jeho života bylo vizuální (optické) umění. Když vyrůstal, často maloval,
kreslil a vyráběl sochařské konstrukce. Když byl malý chlapec, tak jeho otec - M.T. Davis - vlastnil skladiště dříví a podporoval Donovy zájmy založením fungujícího truhlářského (dřevozpracujícího) obchodu, kterého Don mohl plně využívat ke svým uměleckým zálibám. Obchod tvořil součást jejich rodinného domku. Otec ho také učil ořezávat a zpracovávat dřevo. Stálá pozitivní podpora Donova kreativního snažení od jeho rodiny způsobila přirozený vývoj pro Donovo další pokračování jeho životních zájmů v malování, řezbářství a designerských projektech až do dospělosti. Takže díky tomu strávil Don téměř dvacet let ve vztahu a rozvíjení všech těchto zájmů zatímco na živobytí si vydělával jako kolejní scénový designér a svůj příjem rozšířil prodejem svých uměleckých výtvorů a různými designérskými odměnami.

Don začal pracovat ve filmovém průmyslu zatímco učil na University of British Columbia ve Vancouveru počátkem 80. let. Učení zanechal v roce 1987, aby se mohl plně věnovat herectví.
V současné době žije společně se svou ženou poblíž Vancouveru - tedy v místě, kde se natáčí seriál Hvězdná Brána - a ve svém volném čase zdokonaluje svůj umělecký talent anebo hraje golf.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

chyba:)

(Dr. Rodney McKay, 19. 2. 2008 1:57)

PostavY

Postavy

(Dr. Rodney McKay, 19. 2. 2008 1:56)

Jsou to PostacY a ne PostavI

 

 

Portrét
Archiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>